AKŞEHİR 42.GÜN ILGIN'DAN AKŞEHİR

Sponsor

42. gün hedefimiz Akşehir 2 gündür çadır kurma yeri için zorlanıyorum, akşam Akşehir'e bir şey kalamadı, sabah bisikletin arka tekeri ruble tarafı 2 tel kırık değiştirdim, hep ruble tarafı kırılıyor, taktıklarım bir daha kırılmadı, ustamı oldum yoksa, 2 tel takmayla usta olunsa, yıllarını verenlere haksızlık olur, Kamyon ve Tırların kaplama lastiklerinden kopan çelik teller yolda bisikletler için sorun oluyor, araka tekerin dış laştik yanağı açıldı, Akşehir sanayisinde bisiklet malzemesi satan yerden Mitas marka dış lastik aldım. 5.- Tl. schwalbe maraton plus 3 senedir rahat ediyordum, artık eskidi yeterince sağlıklı değil, lastik yamasını unutmuştum, bu sene ve seneye bisiklet ne yaparım sorusu yeni lastikleri almadım yolda bayağı lastik yamadım, akılsızlığın cezasını ayaklar çekermiş derler aynen söyleyen doğru söylemiş, Akşehir'e kısa bir yağmur, nüfusu 94.200 çevresindeki ilçelerin en büyüğü, Türk mizahının en büyük ustası Nasrettin Hocanın kabri Akşehir mezarlığında, ziyaretimizi yaptık, Kurtuluş Savaşı Büyük Taarruz kararının verildiği ilçemiz, Karargah Binası Müze yapılmış giriş 5.- Tl. bina 2 katlı 6 odalı o günlerin resim ve yazılarının örnekleri asılı panolar etkileyici, Büyük Taarruzun kararının alındığı güne 2 gün vardı, Çarşıda İplikçi Camii, Ulu Camii, Nasrettin Hoca müzesi boyanıyormuş kapalı, çarşının bu tarafındaki dükkan ve evler restorasyon görmüşler, bu dükkanlardan birinde Aksev Mehmet Güleray konuşkan, sempatik öğretmen zannettim, çay içmeye davet etti, çocukların kitap okumasını istiyor, eskiden sahaf olarak çalışırken dükkanının önünden kitapları alan çocuklar yine para ile Mehmet kardeşimize satarlarmış, yani kendi kitapların para ile satın alırmış ama kızmıyor, çocuklar kitap okusunlar diyor, emekli olduktan sonra gönüllü çalışıyormuş, ihtiyaç sahiplerini bulup destek veriyormuş, hafta sonu dağlara doğru arkadaşlarıyla yürüyüş yapıyor, çevre dostu, her şeyin para olmadığını söyleyen, bir hayırsever gönlü zengin bir insan Akşehir'li Mehmet kardeşimiz var, Allah gönlüne göre versin, Akşehir sokakları caddeleri genelde arnavut kaldırımı, gün 33 km. pedal, çevirdim, Akşehir mahalli gazetesi röportaj yaptı, resim çekti, demek ki yaptığım haber olacak değerde, tantuni dükkanı ekmek arası tavuk iyi geldi, 6.-Tl. çadır yeri 1-2 yerden sonra Shell Ceylan Us Petrol - Akşehir İsmail Dağ ve istasyon çalışanlarına çok teşekkürler, sabah şarjdaki telefonu almak için gittim, günaydınlaştık, İsmail Dağ lokanta da çorbanı iç selamımı söyle dedi, ücret ödeme dedi, iyi insanlarla karşılaşmaya devam ediyorum. Yarın Çay ilçesi.

( 22 ağustos 2017 turumuzun 42. günü facebookta yazdıklarımız.: 42. gün Akşehir. dün akşam çadır yeri ararken Akşehir'e çok az km. kalmıştı. sabah kontrolde arka teker ruble tarafı bir tel kırık yenisini taktım. Arka teker yanaktan açılmış ama balon yapmıyor. Akşehir'e geldim. yoldaki kamyon ve TIR ların kaplama lastiklerinden kopan çelik tellerden arka tekere saplananlar lastiği patlattı. Yanağı açık arka teker yolda başıma iş çıkarırım? Pompacı genç sanayide bisikletçi var dedi. Mitas marka 50.-tl. Petrolde değiştirirken bayağı zamanımı aldı. Akşehir'e yağmur yağdı. sonra hava açtı. Akşehir 94.200 nüfuslu. çevresindeki ilçelerden en büyüğü. Nasrettin Hoca Türbesi mezarlıktaymış. ziyaretimizi yaptık. Kurtuluş Savaşı taarruz kararının verildiği ilçe. Bina 2 katlı 6 odalı. giriş ücretli 5tl. Verdim. Tarihi bina tarihi resim ve yazılarla dolu. Bugün 22ağustos çarşıda iplikçi camii. Ulu Cami. Nasrettin Hoca müzesi tadilatta kapalı. Bu sokaktaki evler dükkanlar restorasyon görmüş. Aksev Mehmet Güleray konuşan. Sempatik. Öğretmen zannettim. Çay içmeye davet etti. Çocukların kitap okumasını istiyor. Emekli olduktan sonra gönüllü çalışıyormuş. İhtiyaç sahiplerini bulup. Destek veriyormuş. Karşımda her şeyin para olmadığını söyleyen bir hayırsever gönlü zengin bir insan Akşehir li Mehmet kardeşimiz var. Allah gönlüne göre versin. Sokaklar. Caddeler Arnavut kaldırımı günü 33km. yaparak Akşehir'de tamamladım. Bir günlük fazlalığı kapatmış oldum. Sokak içlerinde çok Sayıda eski ev var. Çoğu boyalı bakımlı. Akşehir'de de bölgenin mahalli tanınmış gazetesine Turumuzla ilgili röportaj verdim. Akşehir gezim keyifliydi. karnımı doyurdum. çadır yeri ilk yer hayır dedi. Teşekkürü kaçırdı. Shell Ceylan Us Petrol Akşehir. İsmail Dağ ve arkadaşlarına çok teşekkürler. Sabah uyandım. Şarjda telefonu almak için Shell marketteyim.ismail dağ kardeşimiz lokantada çorbanı iç selamımı söyle dedi. Ücret ödeme dedi. İyi insanlarla karşılaşmaya devam ediyorum. Teşekkürler İsmail Dağ. Yarın çay iyi akşamlar Dostlarım.

Mehmet Yılmaz, Cengiz Karahan, Ugur Tanilkan, Sadi Sincanlioğlu, Emre Duran, Mevlüt Kabak, Erhan Sayin, Serdar Onat, TC Hüdai Kılavuz, Doğan Sunerli, Orhan Yılmaz, Halil Ciyavul, Recep Maden, TC Coşkun Şentürk, Cem Koc, Ahmet Nejat Erinmez, Mustafa Sabır Bozoğlu, TC Emel Mutan, Gülbin Hepgüler, Fatma Hacisalihoglu, Emine Yılmaz Boyacı, Miharbi Ira, Abdullah Tabakcı, Semanur Çiftcioglu, T.c. Cengiz Bayram, TC Mustafa Uçar, Gönül Ortaçakıroğlu, Deniz Çetin, Abdurrahman Costu, Osman Kutlu Tc, Feti Aktay, Yakup Özdanon, Serkan Yumuşak, Aydın Celik, Ramazan Boyaci, Yaşar Ince

Güzergah Başlangıç Yeri: 
Ilgın
Güzergah Varış Yeri: 
Akşehir
Yapılan km.: 
32.9
Toplam KM: 
32.9
Süre: 
3 saat 48 dakika
Toplam Süre: 
6 saat
Ortalama hız: 
8.7
Yükseklik: 
231 metre
TARİH: 
2017

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.