BİSİKLET HAKKINDA (NASIL BİR BİSİKLET)

Sponsor

Bisiklet: 2 tekerli, motorsuz, tekerlekleri pedalla çevrilerek yani insan gücüyle ilerleyen, bir ulaşım aracıdır.
Yol, Dağ (MTB), Şehir Tur olarak 3 ana grupta toplanan Bisiklette yazacaklarım Şehir tur bisikleti hakkında,
Karayollarında ehliyet ve plaka istemeyen ama karayolları kurallarına uymanız yanında 2 teker üstünde denge unsurunu kusursuz yapmamız gereken bu ulaşım aracıyla, karayolunda bisiklet yolu varsa tercihimiz bu yol olmalı, yoksa en sağdan mümkünse karayolundaki güvenlik yolunda gitmeliyiz, bisikletimizin arkada kırmızı ışıklı park lambası, önde yolu aydınlatacak ışığı ile ön arka frenleri sağlıklı çalışmalı, her ne olursa olsun mutlaka başımızda kask (kaskta dikiz aynası olması güzel olur) ellerimizde eldiven olmalı. lastik patlamasına karşı pompa, yedek iç lastik, yama takımı bulundurmalıyız, bisiklette 2 elimizi aynı anda kesinlikle bırakmamalıyız, trafik kurallarına, trafik lambalarına, trafik polisine mutlaka uymalıyız, önce can güvenliği derken bunları unutmayalım.
Bisiklet özgürlüktür, spordur, keyiftir, hobidir, ulaşım aracıdır derken kurallara mutlaka uymamız gerekiyor, kazasız pedallamalar, tekerinize taş değmesin.
yine Bisiklet değince geçen matruşka demiştim, her verdiğiniz cevabın mutlaka karşılığında bir soru geliyor, cevap soru cevap soru
( matruşka da iç içe bebek kutularının açılması her açtığınız kutudan sonra bir başka kutu geliyor olması)
Bisiklet çocukluğunuzda 3 tekerli olarak yaşamınıza giren ilerleyen yıllarda gençlik yıllarınızda 2 teker özgürlük, keyif, hobi, ulaşım aracı olarak yaşamınızın bir parçası olarak devam ederken, günübirlik turlar, şehirler arası turlar, ülkeler kıtalar arası turlara kadar büyüyerek devam eder, çadır, mat, uyku tulumu ve ihtiyacınızı yanınızda düşük maliyetlerle çadır konaklamalı turlarınızı da rahatça yapabilirsiniz. coğrafya bilginiz yanında, en önemli olan ise başta eksikleriniz çok olabilir, moralinizi bozmayın, tecrübeler kazanarak en iyisini yapabilirsiniz, bunun içinde önce bisikletten başlayalım.
Bisiklet seçimi kolay gibi gelse de her cevabınıza bir soru gelecek nasıl mı?
nasıl bir bisiklet : yol mu?, dağ mı?, şehir tur mu?,
kaç lira civarı bir bisiklet
marka salcano mu? biacnhi mi? ümit mi? vs diğer markalar
Karbon mu? alüminyum mu? çelik mi?
kadro boyu: size uygun bisiklet kadronun üst borusu ile bacak arasının temas ettiği yer uzunluğuna göre
teker çapları hangisi 26 - 27,5 - 28 - 29 jant
vites göbekten mi? ruble mi?
ruble ise kaç vitesli 7 - 8 - 9 - 10 vites
aynakol tekli mi? 2 - 3 lümü? burada şehir tur bisikletlerinde 3 lü aynakol oluyor,
yine burada yazdıklarımız market bisikletlerinin dışındaki bisikletler için, 1 bin tl. civarından başlayan fiyatlar 10 bin tl civarına kadar çıkıyor,
yukarıdaki yazdıklarımın bir yerinde bisikletiniz hakkında doğru tercihler ve doğru yönlendirmeler yapıldığında artık Bisikletle özgürlüğe pedal çevirme keyfine başladınız demektir. hayırlı olsun.
Bisikletle ilgili yazacaklarımdan başlıcaları,
Lastik ve Patlak lastik hakkında,
Elcik ve eldiven hakkında,
Sele ve pedal yüksekliği hakkında,
Kask, kaskta dikiz aynası, gözlük hakkında,
jant teli kırılırsa değiştirme ve jant akort ayarı hakkında,
Vites, ruble hakkında,
Frenler hakkında,
çadır konaklaması hakkında,
önümüzdeki günlerde web sayfamızın Objektifimden bölümünde bilgilerimizi sizlerle paylaşacağım, umarım yararlı olur, ( yorumlar benim gözümden objektifimden bölümüne yansımalarıdır, sayfamızın altında yorum bölümüne yazarak ta destek verebilirsiniz.)

TARİH: 
2017

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.