CEMSİZ 7 YIL TURUMUZ 2018 YILI 83 GÜN 4.500 KM.

Sponsor

2013- 2014- 2015 yılları ana hedefimiz Çanakkale ve Şehitlik Turu için Bisikletle giderken,
2016 yılından itibaren Kanserden kaybettiğim oğlumun anısına daha geniş ve daha uzun Bisikletle turlara başladım, eşiminde onayı ile 2016 yılında 12 temmuz da otobüsle gittiğim Sarp sınır kapısından başlayan turumuz sahilden Karadeniz boyunca devam edip, İstanbul, Trakya İğne ada Kapıkule, Çanakkale şehitlik turu, 02 eylül günü İzmir'de son buldu. (Burgazada, Gökçeada, Bozcaada dahil) 53 gün süren çadır ağırlıklı konaklamalı bu yolculukta 2.650 km. pedallamışım,
2017 yılında yine eşimin onayı ile hedefimiz görmediğim, gitmediğim şehirlerdi. bu güne kadar turlarımı ülkemizin sahil, kıyı bölgelerinde yapmıştım, bu sene programında sahil, kıyı şehirlere gitmeden iç Anadolu ve iç Ege bölgelerinde turumuzun programını yaptım, Antalya Çıkış, Burdur, Ankara, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Sivas, Kapadokya, Kayseri, Konya, Mevlana Karaman, Tekrar Konya, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, Aydın, Karahayıt Denizli son, 64 gün çadır ağırlıklı konaklama 3.700 km.
2018 yılında programımızı yaparken eşimle ilk önce bu seneki turumuzun adını oğlumuzun adını taşıdığı için geçen senekinin sadece yılını değiştirerek kullanılmasını düşündük, yani bu seneki Turumuzun adı CEMSİZ 7 YIL sonra verilerimizi önümüze koyup, eşimizle ortak kararımız Antalya çıkışlı ege bölgesindeki gitmediğim görmediğim 2 şehir Muğla ve uşak, 27 gün sürecek (oğlum bu sene 27 yaşında olacaktı.) 3 gün 10-11 Temmuz ( 2011 yılından sonra hiç bir şey yapmak istemediğim günler, Antalya'da olacağım,) sonra 2. uzun etabımız başlayacak 53 gün yine Bisikletle gitmediğim yerler Düzce. Bolu. Karabük. Kastamonu. Çankırı. Yozgat. Kırşehir. Niğde, Akdeniz'e inmek için Ulukışla'ya gelince (hala karar veremedim. herhalde buraya geldiğimde şekillenecek. ) . buradan duruma göre ya Pozantı üzerinden Tarsus yada Karaman'dan Silifke'ye eğer yapabilirsem Taşucu dan Kıbrıs Girne. Lefkoşa. Magosa Taşucu dönüş için kalan gün sayımıza bakıp Konya üzerinden Çay. Dinar kavşağından Burdur Bucak Antalya son. 27 gün + 3 gün + 53 gün toplam 83 gün çadır ağırlıklı konaklama 4500 km. fazla 5000 km. den az olacak diye düşünüyorum,
sabah kahvaltısı olarak 200 ml. süt + corn fleks + kara üzüm kurusu bazen bardakta hazır çorba, yemek için lokanta veya hazır yemek için market, bazen domates, peynir, biber, kavun, karpuz dan bazıları, ( kap, kacak taşıma olmayacak sadece Kaşık, Çatal, bıçak olacak) tur boyunca dondurma, cola, gazlı içecek, meşrubat, Yok. sadece soda serbest, içecek Su bolca. tur boyunca bu güne kadar yaptığım gibi ateş yakmak yok, çevre kirliliği yok, yine bu güne kadar yapmadığım sahiplerinden izin almadan ağaçlardan meyve, tarlalardan sebze koparmak Yok. Maliyeti 83 günde günlük 10 tl harcama yapsam 830 tl. 50 tl olsa 4.150 tl. ( yemek masrafı yanında, otel konaklaması, otobüs, vapur gideri vs.dahil ) tur bitiminde net rakam ortaya çıkar.
Uyku tulumu idare eder, mat 1 tane daha alabilirim, eldeki çadırımı tura kadar kontrol edip, yenisi mi yoksa idare eder mi bakacağım, ( şu aanki çadır, fermuarları ve sineklik hala sağlam, ( yazın yapılacak turda yazlık kışlık çadır almama gerek yok, çadır olursa yazlık olacak.)
Formamız (tişörtümüz ) hazır. web sayfamıza günlük yazmaya çalışacağım, (geçmiş yıllardaki gibi turumuzu günlük facebookta yazıp sonra eve gelince web sayfasına yazmamış olacağım. sadece resimleri videoları dönüşte ilavesini yapacağım. )
Bu sene yine ilk defa yıl içinde 10 bin km. Pedal çevirmeyi hedefledim. ve 2018 yılının hazırlık Antrenmanları başladı. Allahtan bir mani olmazsa. Hastalık. Sakatlık. Güçsüzlük olmazsa. Haziranda başlayıp Temmuz ağustos geçip eylülde biten 83 gün çadır ağırlıklı konaklamalı 5 bin km. ye yakın olacağını düşünüyorum.
Yazdığım şehirlere ulaşmak için çevresindeki daha önce gittiğim şehirleri de tekrar göreceğim.
Bisikletle gidebildiğim yere kadar gideceğim. olmadı yürüme. oda olmadı araçla yola devam.
Bisikleti çaldırmıştım. Bu turu emanet bisikletle yapacağım. Bu dünyada çok paran olacağına. Dostun olsun. Gerçek Dostun olsun.
Detayları ara ara sizlere yazmaya devam edeceğim. Allah Utandırmasın.
İyi Akşamlar Dostlarım.
(eksik olanları aklıma geldikçe yazacağım. )

TARİH: 
2018

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.