EVDİR HAN - ANTALYA

Sponsor

Yazın yapacağım Cemsiz 6 yıl Turu'na hazırlık programı dahilinde bu gün Korkuteli yolu üzerindeki Evdirhan'a Bisikletle yolumuz düştü, Antalya merkezden dokuma Kepezüstünden 22 km. olan uzaklık, eğer Uncalı yeni açılan Batı çevre yolundan Kepezüstü gidilirse 30 km. oluyor, Korkuteli yolu üzerindeki Yukarı Karaman Düzler Çamı Mevkisinde sağ taraftaki yol levhasından 1 km. içeride, giriş ücretsiz, tuvalet ve suyu var, ama bakımsız, görevli eleman yok, detayları web sayfamız bisiklethobimiz.com da resimler, videosu ve yazıları ile hazırlıyorum.
yine Antalya'da yıllarca ikamet et, Evdirhan Kervansaray'ı ise ilk defa 64 yaşında gördüm, gezdim. Aferim bana. Antalya'da bu mevsim piknik zamanı dersek, görülebilir.
Evdirhan Selçuklu Sultanı İzzettin 1. Keykavus tarafından 1210-1219 tarihleri arasında yaptırılmış, 67 metre 55 metre ebatlarında olan Evdir Han zaman içinde harap olmuştur. 2010 yılındaki kazılarda 3 adet Lahit bulunmuş ve koruma altına alınmış. 07 Nisan 2017

Güzergah Başlangıç Yeri: 
Antalya ışıklar cad. merkez
Güzergah Varış Yeri: 
Evdir han gidiş - dönüş
Yapılan km.: 
54
Toplam KM: 
54
Süre: 
6 saat 36 dakika
Toplam Süre: 
6 saat 36 dakila
Ortalama hız: 
8.18
Yükseklik: 
361 metre
TARİH: 
2017

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.