GÜVER UÇURUMU - ANTALYA

Sponsor

Güver Uçurumu bu günkü hedefim Toplam 55 km. civarı, hava açık, güneşli güzel ama rüzgarlı; önce kısa bir bilgi Güver Kanyonu 1 milyon yıl önce oluşan, 100 metreden fazla derinliği olan, seyir terası ile toprak yolu ile aşağıdan gelen şırıl şırıl su sesleri ile yeşilin her renginin olduğu çam ormanı içinde güzel bir bölge, Güver Uçurumu Antalya'da Korkuteli yolu üzerinde Düzler Çamı piknik alanının içinde, Antalya'dan 23 km. uzaklıkta, Bisikletle en kısa yol olan ışıklar caddesinden Dokuma güzergahından Kepez Üstü 12 km. Korkuteli yoluna sola dönüp devam ediyorum, Nebiler Mahallesi, Yukarı Karaman mahallesi bitiminde gelinen kavşak Güver Uçurumu levhasından sola döndüm buraya kadar 20. Km. yol siyah asfalt bölünmüş yol güvenlik yolu da oldukça geniş, deniz seviyesinden 300 metre yüksekliğe çıkılıyor, buradan sonrası önce bozuk asfalt sonrası orman içi toprak yol üzerinden 3 km. Güver Uçurumu, tura başladığım yerden toplam 23 km. oldu, Burada yazmadan geçemeyeceğim anılarımı da yazmak istedim, 40 yıl öncesi 1977-78-79 yıllarında futbol oynadığım takımla Düzler çamındaki futbol sahasına gelip antrenman yapıyorduk, futbol sahası ile Güver uçurumu arası 3 km. antrenman içinde düz koşularımızı buraya gidip gelerek yapardık, zaman hızla akıyor, 2018 yılında bisikletle Güver Uçurumu turumuzda eski anıları hatırladım, sayfamda o yıllarda beraber futbol oynadığımız Dostlarımıza göndereyim, Düzlerçamı o yıllarda piknik alanıydı, yine o yıllarda yaban hayvanı geyik yetiştirme alanı vardı, yolun sağ tarafında tel örgülerle yaban geyik üretme alanı ama bu gün gördüğüm yerde yaban hayvanları yok, ıssız, sakin, 1997 yılında bu bölgede çıkan yangında geniş bir alan yanarken, 2 orman çalışanı şehit olmuş, girişte ücret yoktu, geçici bir süre piknik yapmanın yasak olduğunu belirten bir tabela, bizde hatırlatalım Ormanlarımızı Yeşili koruyalım, dönüşte yol kenarında piknik yerlerini değerlendirebilirsiniz, dönüş yolum yeni açılan yoldan Uncali devamında Işıklar Caddesi Toplam 55 km. 4 saat civarı, yine Bisikletimle ilklerimden, Güver Uçurumu da web sayfamızda yerini aldı.
Güver Uçurumunu görmenizi isterim, ama ateş yakmayalım, temiz bırakalım, çöplerimizi yerlere, sağa sola atmayalım, ( Güver uçurumun olduğu yerde içecek su, çeşme, büfe, cafe gibi yer yoktur. ihtiyaçlarınızı yoldan, isterseniz suyunu Düzlerçamındaki çeşmeden doldurabilirsiniz, )
Teşekkürler İyi Günler Dostlarım. 31.03.2018

Güzergah Başlangıç Yeri: 
Işıklar Caddesi-Antalya
Güzergah Varış Yeri: 
Güver Uçurumu- Düzler Çamı
Yapılan km.: 
55.5 km.
Toplam KM: 
55.5 km.
Süre: 
4 saat 12 dakika
Toplam Süre: 
7 saat
Ortalama hız: 
13.2
Yükseklik: 
595 metre
TARİH: 
2018

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.