KANGAL 21.GÜN SİVAS KANGAL'DA 2.GÜN

Sponsor

Turumuzun 21. günü Balıklı Kaplıca Kangala 14 km. uzaklıkta yolu tek şeritli bakımsız, (iyi olması gerekir), kavak köyü mevkisinde, yılın 12 ayı açık, ücrete kahvaltı dahil, odaların olduğu oteli var. sedef hastalığı dünyada tek olan bu yerin sorunlarının çözülerek, yerli ve yabancı hastalara daha güzel hizmet etmesi dileğiyle, Kangal ilçesinin bacasız sanayisi, Balıklı Kaplıca suyunun sıcaklığı 37 derece, dağdan çıkan bu su havuzlarda devamlı yenileniyormuş, üstü açık ve üstü kapalı olan bu ısıdaki havuzlarda yaşayan balıklar, bu balıklar sedef hastalığı olanların vücutlarındaki yaraları tedavi eden dokunuşlar yaparak yaraların iyileşmesine yardımcı oluyorlarmış. sedef hastalığının tedavi süresi 21 günmüş, tedavi olmaya gelenlerle hastalığı olmayanlar ayrı ayrı havuzlara giriyorlarmış, suyun içinde başta selenyum olmak üzere çeşitli minareller cildin yenilenmesine yardımcı olurmuş, ( tavsiye amaçlı havuzlara girenlerin 1 gün duş almamaları ile suyun çiltteki etkisinin fazla olacağı söyleniyor), dışarıdan gelenler ücretli 12.-Tl. olduğu, buradaki balıkların götürüldeki yerlerde yaşamadığını, ülkemiz dahil dünyanın hiç bir yerinde böyle doğal su ve balık olan bir yer olmadığı söyleniyor, etkili tanıtım ve bilgilendirme yapıldığında hem ülke için, hem ilçe için bacasız sanayi, havuza akşam girdim, yolda bisikletin ama pedalın çarptığı, ama ayaklarımda oluşan çiziklerin üstündeki kabuklarının temizlendiğini gördüm, unutmadan havuzdaki balıklara yem verilmiyormuş, karanlıkta resim bayağı eksik oldu, video çektim,

( 01 Ağustos 2017 turumuzun 21 gün facebookta yazdıklarımız.: Bir düşünelim dünyada tek. Ülkemiz ve başka hiç bir ülkede emsali yok. Adı= Kangal Balıklı Kaplıcası. suyun sıcaklığı 37 derece su devamlı doğal olarak yenileniyor. Üstü açık ve üstü kapalı olan ve bu ısıda ki havuzda yaşayan balıklar sedef hastalığı olanların vücudundaki yaraları tedavi ediyor. Sedef hastalarının tedavi süresi 21günmüş. tedavi için gelenlerle hastalığı olmayan insanlar ayrı ayrı havuzlara giriyorlarmış. Suyun içinde başta selenyum olmak üzere çeşitli minareler olması cildin yenilenmesine yardımcı olurken. ( Tavsiye amaçlı söylenen havuzlara girenlerin 1gün duş almamaları ile suyun ciltte etkisinin daha fazla olacağı) burada 75 odalı 150 yataklı bir otel var. Ücrete sabah kahvaltı dahil. Havuzlara giriş ise ücretsiz.. Öğlen ve akşam yemekleri ücretli. Kangala 14km. uzaklıkta yolu bakımsız. İyi olması gerekir. Yağmurlu havalarda yer yer Elektrik kesintisi yanında. internette çekmemesi ve Sit alanı sıkıntısı varmış. Dünyada tek olan bu yerin sorunlarının çözülerek. Yerli ve yabancı hastalara daha güzel hizmet etmesi dileğiyle. Kısaca Kangal ilçesinin bacasız sanayisi için. iyi geceler Dostlarım.
Dostlarımızdan yazılan yazılar.:
Mustafa Öner Bilgiler için teşekkür ederim hemşom
Coskun Ortacakıroglu Giriş ücretli ve gündüz kişi başı 12.-tl. Akşam ise araç başı 12.-tl.
Coskun Ortacakıroglu Dostlarıma Saygılar.

TARİH: 
2017

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.