Köprülü Kanyon ve Rafting

Sponsor

Bisikletle daha önce yazdığım gibi doğaçlamalı gezimize, (Antalya çıkışlı konaklamalı Gazipaşa ve oradan geriye dönüş 450 km. civarı söylediğim gün geldi), yola Cumhuriyet Meydanından çıkıp Aksu - Serik-Aspendos Tiyatrosu- Sağırin devamında (Bisikletliler için yazıyorum, yol buraya kadar düz sayılır, buradan sonra akyokuş 63. km.de 35 metreden 69. km.de 202 metreye tırmanıyorsunuz 59 metreye inip 183 metreye kadar inişili çıkışlı bir yol takip ediyorsunuz,) yol asfalt iyi sayılır, Karabük köprüsünden sola dönüp Karabük köyünün iki mahallesinden geçip, daha önce internette tanıtım sayfasını görüp okuduğum bilahere telefonla konuştuğumuz İbrahim Beyin Selge Aile Pansiyonuna geldik, çadır yeri ücretsiz, köprü çayına sıfır 1987 yılından bu güne pansiyonculuk yapan İbrahim Bey cana yakın hoş sohbet bir kişi kaldığımız 2 günde 500 metre ileriden doğan tertemiz suyu olan köprü çayın sesiyle hem dinlendik hem yakından görmüş olduk. Selge Aile Pansiyonu'nun internetteki sayfasından kendilerine ulaşabilirsiniz, sorularınızı sorup aldığınız bilgiler doğrultusunda tatilinizi değerlendirebilirsiniz. buradaki insanlar Pansiyonundan, bakkalına, kahvehanesinden, gözlemecisine, rafting'çisinden çobanına birbirlerine akraba, insana saygılı çok cana yakınlar, bu bölgedeki diğer işletmelerde sizlere gerekli kolaylıkları sağlayacaklarını düşünüyorum. Köprülü Kanyonda görülecek kenarsız köprü ve oluklu köprü Selge Aile Pansiyonunun 2 km. ilerisinde, tabi ki olmazsa olmazı birde Rafting, kısaca anlatayım, sizi bulunduğunuz yerden araçlarla alıyorlar, kask ve can yeleği veriliyor, bitene kadar takılması mecburi, her botta bir kaptan var size kısa bir brifing veriyor, ne yapmamız gerektiğini, verilen komutları uygulamamızı istiyor, herkese bir kürek, 6 tayfa 1 kaptan toplam 7 kişi Botla Köprü çayına açılıyorsunuz, Dallas Rafting'te Bekir- Samet- Mehdi 3 bot 3 kaptan, Kaptanımız Bekir evli 3 çocuklu, en küçüğü 5 aylık, milliyetçi, vatansever, içi dışı bir, samimi, espirili, ve yörük, bir o kadar da saygılı efendi. öğlen yemeği şiş tavuk, makarna, bulgur pilavı, 3 çeşit patatesli, çoban ve karışık salata, portakal şiş tavuk harici diğerlerini istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. sonrası 2.etap başlıyor, bottaki sırada ise arkada olanlar öne geçiyor, öndekiler arkaya, finalde bitiş yerinde, çekilen video ve resimler gösteriliyor hatıra olarak alabiliyorsunuz, sonrada araçlarla sizleri aldıkları yere götürüyorlar, güzel ve değişik bir atraksiyon, internette sayfalarından gerekli bilgileri alabilirsiniz. kendi adıma iyi ki gitmişim, iyiki Rafting yaptım harika bir duygu, resimleri ve videosu bu sayfada eğer Antalya'ya yolunuz düşerse haydi sizlerde yapabilirsiniz.
Köprülü Kanyon Antalya'ya Aspendos Tiyatrosunun yanından giderseniz 90 km. civarı, Taşağıl üzerinden giderseniz 100 km. civarında, yolu asfalt, Sağırin den sonrası inişli çıkışlı ormanlık ağaçlı bir yoldan gidiliyor, Karabük köprüsünden (1987 yılında yapıldığı) çayın sol tarafı 2 mahallesi olan Karabük köyü, çayın sağ tarafı Beşkonak, 2 taraftan da gittiğinizde köprü çayın üzerinde oluklu köprü karşınıza geliyor, Beşkonak'tan Isparta'nın Sütçüler İlçesine giden yol var, eski yıllarda bu yol topraktı şimdi asfalt olduğunu söylüyorlar. 1986 yılına kadar Karabük köprüsü olmadığından oluklu köprü ulaşımı sağlıyormuş, Oluklu Köprüden 400 metre karabük köyüne doğru geldiğinizde sağda tarihi Kenarsız Köprü var. burada gözlemeci var, çay içebilirsiniz. bu bölgede her taşın çatlağından doğal su fışkırıyor. Milli park, kafa dinlenecek muhteşem yerlerden, görülmesi gereken yerlerden diyorum. Teşekkürler.

Güzergah Başlangıç Yeri: 
Antalya Cumhuriyet Meydanı
Güzergah Varış Yeri: 
Köprülü Kanyon
Yapılan km.: 
89 km.
Toplam KM: 
89 km.
Süre: 
9 saat 35 dakika
Toplam Süre: 
14 saat
Ortalama hız: 
9.3 km.
Yükseklik: 
1.047 metre
Video: 

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.